przydomowe oczyszczalnie ścieków

Oczyszczalnie – jakie wybrać?

W dzisiejszych czasach dostatku ,a także nieustannego rozwoju gospodarczego coraz częściej istotną sprawą staje się problem utylizacji wszelkiego typu odpadów. Choć komunalne kanalizacje są właściwym rozwiązaniem nie znaczy to, że świat przestał domagać się możliwości, które pozwolą utrzymać optymalny poziom rozwoju cywilizacji bez większych szkód dla przyrody.

Mieszkańcy bloków skazani są na korzystanie z usług funkcjonujących już komunalnych instalacji kanalizacyjnych, z jakich szczególnymi rurami ścieki odprowadzane są do publicznych oczyszczalni. Przez cały czas są jednak miejsca, do których takie systemy kanalizacji nie docierają, dając pole dla alternatyw.

I wśród nich mamy sporo rozwiązań. Chyba jednym z najpopularniejszych, choć obarczonych sporymi wadami, jest szambo. Jest też możliwość zorganizowania tzw. oczyszczalni biologicznej ścieków. Kiedy analizujemy zastosowanie takiego rozwiązania pojawia się jedno ważne pytanie, oczyszczalnia ekologiczna czy biologiczna?
przydomowe oczyszczalnie ścieków
Oczyszczalnia ekologiczna, nazywana także drenażową, jest opcją zarówno ekonomiczną, jak i przyjazną dla środowiska. Wymaga jednak sporej ilości miejsca, z uwagi na nieodzowność instalacji rur drenujących, a zatem angażuje w proces oczyszczania grunt. Dla małych powierzchni oraz trudnych gruntów sprawdzą się lepiej oczyszczalnie biologiczne.